Na internetu se kdysi objevil zajímavý rozhovor s mužem, jež své životní zkušenosti otevřeně tlumočil mladému novináři. Šlo o jeho vztah ke spotřebnímu zboží. Řekl doslova, že oděvy, jako jsou trička, košile, bundy, šortky, kalhoty může klidně nakupovat v second-handu. Že na tom tolik nezáleží, ve srovnání s obuví. Peníze, které ušetří za „neznačkové a jeté“ oblečení, investuje do kvalitní obuvi . Ptáte se, proč? Co je na obuvi tak důležitého?
Optimální obuv totiž posiluje svaly pánevního dna, napomáhá k ideálnímu držení těla, udržuje správné zakřivení páteře, stimuluje vnitřní orgány k jejich činnosti, a co víc, posiluje sexuální život. Řeknete si, že všechno ostatní chápete, ale sex? Co s tím má společného? Vhodná obuv totiž u mužů léčí předčasnou ejakulaci a u žen podporuje navození orgasmu.
Optimální výška podpatků
Týká se to především žen, vysoké podpatky si totiž podle statistik oblíbila celá polovina ženské populace. Muži je považují za sexy symbol, zdůrazní totiž krásu ženských nohou, což umocní poloha kotníku vůči chodidlu a zvednutá pata oproti nártu a prstům. Boty na vysokých podpatcích působí mnohdy na muže jako magnet. Ale přiznejme si, že se za tuto krásu platí ženy a dívky krutou daní: problémy s páteří, zdravotní komplikace vbočených palců, deformovaných chodidel, zborcení klenby, ale i problémy s vnitřními orgány.
Jaká je tedy ideální výška podpatků? Svalstvo pánevního dna pracuje nejlépe tehdy, jestliže jsou v tzv. neutrální pozici, tedy ani příliš uvolněné, ani příliš napnuté. Propojení chodidel, pánve a páteře spolu úzce souvisí. Nejsou tedy vhodné ani jehlové podpatky 10 cm vysoké, ani placaté žabky nebo balerínky takřka bez podpatku. Platí zde pravidlo zlaté střední cesty, tedy podpatek v rozmezí 2 – 5 cm, anatomická stélka a volný pohyb prstů v přední části, aby nedocházelo k jejich deformitám.